Ванна кімната - це приміщення, яке має бути, перш за все, функціональним і зручним у використанні. Існує ряд сучасних рішень, які це забезпечують. До них відноситься термостатичний змішувач - як він працює і які його характеристики?
Під час ремонту ванної кімнати вам потрібно прийняти багато рішень щодо того, яке обладнання вона матиме. Через велику кількість пропозицій вибір не завжди буде легким. Сантехніка та арматура не найдешевші, тому дехто шукає економію. Іноді це гарна ідея, особливо коли вам потрібно щось тимчасове, але ви повинні враховувати, що більш дешеві продукти не завжди забезпечать повний комфорт. Прикладом можуть служити змішувачі для ванної кімнати. Теоретично основна функція кожного з них однакова, але акумулятор не завжди забезпечить належний комфорт. Одним з найбільш часто вибираних варіантів є термостатичний змішувач. Що таке термостатичний змішувач, як він працює і з чого складається?
ЩО ТАКЕ ТЕРМОСТАТИЧНА БАТАРЕЯ?
Найголовнішою особливістю, яка відрізняє термостатичний змішувач від інших змішувачів для ванної кімнати, є те, що  він дозволяє підтримувати потрібну температуру під час наливання води у ванну або прийняття душу.  Застосовувана в ньому технологія дозволяє за лічені секунди встановити, а потім підтримувати оптимальну температуру води, що дає ряд переваг, про які йтиметься далі. Термостатичні крани найчастіше встановлюють в душовій кабіні або ванні, але це рішення настільки практичне, що його можна використовувати і на умивальнику. Чому він такий популярний і як працює термостатичний змішувач?

ЯК ПРАЦЮЄ ТЕРМОСТАТИЧНА БАТАРЕЯ?
Основний принцип роботи дуже простий -  змішувач змішує гарячу і холодну воду для отримання обраної температури.  Зберігається незалежно від тиску води. У звичайних змішувачах вам доведеться вручну регулювати вентилі гарячої та холодної води, щоб встановити температуру. Це часто забирає багато часу та клопітно, особливо коли хтось хоче швидко прийняти душ. Крім того, під час регулювання вода тече і витрачається даремно.

Термостатичний кран і його специфічна конструкція вирішують цю проблему. Найважливішими елементами його конструкції є термостатична головка і термостатичний клапан. Клапан відповідає за змішування гарячої води з холодною до досягнення необхідної температури. У свою чергу, термостатична головка відповідає за те, щоб реагувати на будь-які відхилення температури і підтримувати її на постійному рівні. Конструкція термостатичного крана враховує використання теплового розширення. Всередині знаходиться матеріал, сприйнятливий до нагрівання, який розширюється або стискається залежно від температури. Зміна його об'єму перетворюється на відкриття або закриття термостатичного клапана. Це відбувається автоматично, тому ручне регулювання температури не потрібне.
ВСТАНОВЛЕННЯ ВАЖЛИВО
Термостатичний змішувач – один з елементів, ефективність якого багато в чому залежить від правильного монтажу. Монтаж не складний і його можна виконати самостійно. Але оскільки для цього потрібні певні знання та навички, рекомендується, щоб цю роботу взявся за фахівця з досвідом роботи в даній сфері.
ПЕРЕВАГИ ТЕРМОСТАТУ
Тепер, коли ми знаємо, що таке термостатичний кран, варто подумати, чому варто витрачати більше на цей тип арматури. Всупереч зовнішньому вигляду, вибір цього рішення має багато переваг. Ось деякі з них, які найчастіше згадуються.

Постійна температура води
Про цю особливість термостатних кранів вже неодноразово говорилося, і це головна причина інтересу до даного варіанту. Невдовзі після відкриття крану вода має відповідну температуру, і вона не зміниться навіть при зміні тиску в системі. Тож немає ризику, що холодна чи гаряча вода раптово поллється на вашу шкіру.

Більша безпека
Оскільки немає необхідності турбуватися про те, що вода буде занадто гарячою або занадто холодною, безпека використання значно підвищується. Це особливо важливо в будинках з маленькими дітьми або людьми похилого віку. І діти, і люди похилого віку не завжди можуть регулювати температуру самостійно. Через складність установки оптимальної температури ризик отримати опіки набагато більше. З термостатичним краном про це можна не хвилюватися, адже різких перепадів температури не буде.

Більша економія
Однією з переваг змішувачів є менше споживання води та електроенергії, що дозволяє зменшити рахунки та збільшити економію. За оцінками, економія води та енергії може зрости до 60%.

Зручність використання
Всі перераховані вище особливості та переваги, пов'язані з використанням термостатичного змішувача, пов'язані з ще однією перевагою цього рішення, а саме комфортом. Просто увімкніть воду і прилад практично відразу встановить потрібну температуру. Навіть коли ви довго приймаєте душ або наповнюєте ванну, вам не доведеться хвилюватися про те, що колись закінчиться холодна вода.

Сучасний дизайн
Плануючи ремонт ванної кімнати, в першу чергу слід звернути увагу на те, щоб вона була продумана з точки зору функціональності. Однак різноманітність сантехніки спонукає до експериментів і забезпечення вишуканого оформлення.